Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

luni, 23 decembrie 2013

Concursul Internațional ”Micul creștin”

În perioada 6-16 decembrie 2013, un lot format din 45 de elevi de la clasele: IB, IC, a II-a A, a II-a B, a III-a B, a IV-a A și a IV-a B, din școala noastră, au participat la o nouă ediție de Crăciun a concursului internațional ”Micul creștin”, bucurându-se cu toții de premii și de cadouri oferite de organizatori. Punctajul maxim l-au obținut elevii: Delia Nechita (clasa a II-a B), Emilian Rusu (clasa a III-a B) și Tudor Fotache (clasa a III-a B). Concursul este integrat activităților proiectului SNAC ”Îngeri în primăvară”, coordonat de profesorii Fulvia Horobeț și Adrian Chiorescu.

(Foto de Adrian Chiorescu)

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu