Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

miercuri, 11 decembrie 2013

“Decorațiuni de Crăciun”

În cadrul comisiei metodice a învățătorilor s-a desfășurat, în data de 11 decembrie 2013, activitatea cu tema Decorațiuni de Crăciun, coordonată de prof. Cătălina Rusu. Doamna profesor a realizat la început o prezentare despre sărbătoarea Crăciunului în lume, iar apoi a invitat cadrele didactice participante la o activitate practică de quilling. Această manieră de abordare a avut drept obiectiv familiarizarea cu o tehnică nouă de lucru. A fost apreciat modul original de concepere și abordare a activității. Lucrările realizate au constituit modele pentru elevi.

Responsabil comisie metodică,
Prof. Slabu Nicoleta


Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu