Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

vineri, 6 decembrie 2013

VALORI ALE CULTURII ŞI ARTEI POPULARE ROMÂNEŞTI DEZVĂLUITE COPIILOR

Vineri, 6 decembrie 2013, a avut loc prima activitate din cadrul proiectului VALORI ALE CULTURII ŞI ARTEI POPULARE ROMÂNEŞTI DEZVĂLUITE COPIILOR, desfăşurat de Şcoala Gimnazială „Elena Cuza” în colaborare cu Complexul Muzeal Național „Moldova” Iași. Elevii claselor pregătitoare şi ai clasei I A au participat, îndrumaţi de meşterul popular vicovean Vali Isopescu, la ateliere interactive de descoperire şi valorificare a unor tradiţii şi obiceiuri, prin realizarea de obiecte decorative specifice Crăciunului. 
Profesorii coordonatori ai acestor activităţi au fost: Argentoianu Alina, Murariu Luminiţa, Ciobănică Elena Corina şi Oanea Oana. 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu