Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

marți, 8 aprilie 2014

Caravana OSP

Astăzi, 8 aprilie, elevii claselor a VIII a ai şcolii noastre au mers în vizită la Colegiul Economic Administrativ Iaşi şi la Colegiul de Artă „Octav Băncilă” Iaşi în cadrul Caravanei OSP. Aceast proiect este coordonat de CJRAE Iaşi, iar la nivelul şcolii a fost realizat cu sprijinul prof. consilier şcolar Corina Bârlădeanu.

Elevii au avut ocazia să viziteze în detaliu cele două colegii de interes pentru ei, să discute cu cadre didactice din cele două unităţi liceale şi cu elevii de liceu. Grupul de elevi a fost însoţit de prof. Daniela Moraru şi prof. psih. Corina Bârlădeanu, responsabil cu orientarea şcolară şi profesională.
 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu