Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

miercuri, 9 aprilie 2014

"Întâmpinăm Paştele împreună! - ateliere de lucru"

Astăzi, 9 aprilie, câţiva elevi din programul de sprijin al şcolii noastre au participat la activitatea "Întâmpinăm Paştele împreună! - ateliere de lucru" la Liceul Tehnologic Special "Vasile Pavelcu" Iasi. Elevii au fost însoţiţi de doamnele profesoare: Raluca Popovici, Simona Orghici Craciun, Loredana Ursachi şi Corina Bârlădeanu, coordonatorul activităţii.

Această acţiune face parte din proiectul "Speranta" (SNAC/ educativ) initiat de şcoala noastră, iar partener la realizarea activităţii ne-a fost Şcoala Gimnazială "Ion Creangă" Iaşi.

Aşadar, elevi de la Scoala Gimnaziala "Elena Cuza" Iasi, de la Scoala Gimnaziala "Ion Creanga" Iasisi de la Liceul Tehnologic Special "Vasile Pavelcu" Iasi au petrecut câteva ore lucrând în echipe mixte (felicitări de Paşte), jucându-se împreună, socializând şi încercând să elimine prejudecăţile şi distanţele sociale.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu