Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

miercuri, 9 aprilie 2014

"Internetul - Prieten sau duşman"

În săptămâna "altfel", în zilele de 8 şi 9 aprilie 2014, elevii de la clasele a V-a A, a VI-a A şi a VI-a B au participat la activităţi pe tema pericolelor la care sunt expuşi copiii atunci când accesează Internet-ul.
Elevii au discutat despre comportamentul lor online, au aflat ce e bine sau nu în modul lor de acţiune, au aflat despre măsurile minime de securitate pe care trebuie să le întreprindă. În acest scop, au vizionat filme de pe site-ul Sigur.info şi au aflat numeroase lucruri despre potenţialele pericole ale Internetului pe care nu ştiau.

Prof. Adrian Chiorescu


Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu