Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

luni, 7 aprilie 2014

„SPORTUL CONTRA DROGURI”

Astăzi, 7 aprilie 2014, în cadrul Săptămânii Altfel „Să ştii mai multe, să fii mai bun!” s-au desfăşurat activităţi în cadrul Proiectului Naţional „SPORTUL CONTRA DROGURI”. Acţiunile au constat în jocuri sportive, drumeţii antrenând toţi elevii şcolii în petrecerea timpului în mod sănătos atenţionând faptul că participă şi ei la transmiterea mesajului „Drogurile afectează sănătatea”.
La acţiune au participat toţi elevii şcolii, cadre didactice şi părinţi. Evenimentul desfăşurat participă la un concurs organizat la nivel naţional demonstrat prin fotografii, dintre care, o selecţie se poate vedea aici.

Consilier educativ,
Prof. Maricica Manole

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu