miercuri, 14 mai 2014

Salonul Ofertelor Educaţionale

Elevii claselor a VIII-a, însoţiţi de profesorii diriginţi prof. Doina Steva, prof. Ilie Apostol şi de prof. consilier şcolar Corina Bârlădeanu au participat miercuri, 14 mai 2014 la Salonul Ofertelor Educaţionale care s-a desfăsurat la Universitatea "Al. I. Cuza" Iaşi.
Ca în fiecare an, Salonul Ofertelor Educaţionale a fost organizat de CJRAE Iaşi cu sprijinul colegilor consilieri şcolari din licee şi şcoli gimnaziale şi a venit în sprijinul elevilor de clasa a VIII-a.
Elevii s-au putut informa mai în detaliu despre liceele care prezintă interes pentru ei, au avut ocazia să discute cu colegi mai mari de liceu şi cu profesori din respectivele instituţii şcolare.

Corina-Roxana Barladeanu
Psiholog scolar