Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

joi, 22 mai 2014

Zilele şcolii noastre100 de oameni „sărbătoresc” ziua şcolii noastre

Pe 21 mai 2014, ne-am întâlnit cu toţii pentru a petrece câteva momente speciale…de ziua noastră, ziua şcolii „Elena Cuza”. Trupa de teatru ARIPI DE ACTOR ne-a pregătit o scenetă de I.L.Caragiale, iar colectivul de redacţie a revistei MUGURI ne-a prezentat nr. 32 şi 33, clipele petrecute în redacţie, cum i-a naştere o revistă. După muncă au cules şi roadele, obţinând premiul al II-lea la Concursul Revistelor Şcolare.100 de oameni  „citesc” un text: Cuza-Vodă şi Sultanul
Pe 22 mai 2014, Detectivul, Colecţionarul, Istoricul, Heraldul şi restul „specialiştilor” din clasele a IV-a A şi a VI-a A au decodat informaţiile din textul oferit spre analiză.

Prof. Georgiana-Livia Antoci & Anca Colotilă


Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu