Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

marți, 14 octombrie 2014

Iaşul prin ochi de copil

Astăzi, 14 octombrie 2014, zi de sfântă sărbătoare, elevii clasei I B de la Şcoala Gimnazială „Elena Cuza” Iaşi au redat în desene pe asfalt, Iaşul prin ochi de copil. Nu au uitat nici Mitropolia, nici şcoala plină de copii, copacii, florile sau artificiile, în desene pline de candoare.
Străduinţa le-a fost răsplătită de Trupa de Teatru pentru Copii „Aşchiuţă” care le-a prezentat spectacolul „Cei trei purceluşi”. Le-au fost alături în calitate de spectatori şi elevii claselor pregătitoare, ai claselor I A, IC şi elevii claselor a II a, împreună cu cadrele didactice.

Au consemnat, prof. pentru învăţământ primar,
Luminiţa Murariu şi prof. Stelian Şovan


(Foto de Adrian Chiorescu)

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu